Skip links

Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ dalyviai pristatė Žemaičių krašto bei Lietuvos folkloro tradiciją Ispanijoje

Kol mažieji „čiučiurukai“ atstovavo Lietuvą tarptautiniame vaikų folkloro festivalyje ,,Kalnų vaikai“ Naujajame Sonče (Lenkija), vyresnieji folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ dalyviai nekantriai laukė savo kelionės į festivalį Ispanijoje. Pandemijos metai ne tik sutrikdė įprastinį vaikų repeticijų ritmą, bet ir smarkiai sumažino motyvaciją stengtis. Prireikė visų metų darbo, kad viskas normalizuotųsi ir išauštų ta diena, kai vėl galime jaustis pasaulio dalimi, kai vėl galime pristatyti Lietuvos tradicinę kultūrą tarptautiniame lygmenyje.

Tarptautinį folkloro festivalį Ispanijos mieste Fregenal de la Sierra kasmet aplanko apie 10000 žiūrovų, kurie domisi pasaulio tradicine kultūra, folkloru. Tai vienas įdomiausių folkloro festivalių Badajozo provincijoje. Visą savaitę tradicinė pasaulio muzika ir šokiai susitiko Fregenal de la Sierra mieste. Šiemet, greta grupių iš Meksikos, Senegalo, Argentinos bei jungtinių Ispanijos ir kitų šalių projektų, renginyje koncertavo Lietuvos jaunimas iš Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ (vadovė Rita Macijauskienė). Pasirodymuose ,,Čiučiuruks“ ne tik atliko savo krašto tradicinį muzikinį folklorą, bet ir pristatė žemaičių krašto dainas, šokius bei lietuviškus tradicinius instrumentus. Šis festivalis jaunuoliams buvo svarbus ne tik dėl galimybės pristatyti Lietuvą Ispanijos klausytojams, bet tuo pačiu leido folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ nariams praplėsti akiratį, pamatyti save kitų pasaulio šalių kontekste. Nepaisant akivaizdžių kultūrinių skirtumų, galime rasti ir nemažai panašumų tarp mūsų šalių kultūrų – ypač tradiciniuose instrumentuose. Vadovė Rita Macijauskienė mano, kad ispanus sužavėjo lietuvių atvirumas ir folkloro įvairovės savitumas. Tarptautiniame folkloro festivalyje Ispanijoje ansamblis ,,Čiučiuruks“ surengė tris pasirodymus didžiosiose festivalio scenose – vienas jų vyko Portugalijoje Elvasas mieste.

Tarptautinis Siera festivalis yra paskelbtas nacionalinių turistų labiausiai vertinamu festivaliu. Festivalis čia buvo rengiamas nuo pat jo įkūrimo Badajoz mieste Fregenal de la Sierra. Šiais metais renginys vyko nuo liepos 29 iki rugpjūčio 13 d. – šešiolika dienų, per kurias įvyko daugiau nei 100 veiklų. Po dviejų pandemijos metų buvo suorganizuotas jubiliejinis, jau keturiasdešimtasis, tarptautinis folkloro festivalis, kur daug dėmesio buvo skirta kultūrai, autentiškoms tradicijoms, amatams, folklorui ir gastronomijai. Dėl gausiai iš įvairių pasaulio vietų susirinkusių, savo kultūrą reprezentuojančių žmonių, Fregenal de la Sierra mieste galima stebėti ir grožėtis kultūrine įvairove. „Festisierra“ yra visų kartų žmonių susitikimo taškas. Festivalis pasiūlo programą, kuria stengiamasi aprėpti įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms įdomias veiklas, renginius, skonių įvairovę, šokių mokymus, prieinamus visiems gyventojams ir svečiams.

Laisvu nuo koncertų laiku folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ jaunuoliai aplankė Meridos bei Sevilijos miestus. Sevilija –  fantastiško grožio miestas, esantis pietų Ispanijoje, viliojantis nuostabiu klimatu, svaigiais aromatais, Čia gyvenantys žmonės niekur neskuba, nedirba, jeigu jaučiasi pavargę, ir laimingai leidžia dienas. Šis regionas – vienas labiausiai lankomas turistų ne tik dėl lankytinų objektų gausos bei ispaniškos aistros, bet ir dėl išrankiausiems turistams pritaikytų gyvenimo sąlygų, kurios leidžia visiškai atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius.

Už šią suteiktą galimybę vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ nariai nuoširdžiai dėkoja Telšių rajono savivaldybei, Telšių kultūros centrui bei savo tėveliams, kurie iš dalies finansavo kelionės išlaidas.

Plačiau apie festivalį: https://festisierra.com/el-folklore-de-serbia-y-lituania-estara-presente-en-el-festisierra/

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag