Skip links

Austieja ir grupė ,,To esi pasaka”

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Austieja ir grupė ,,To esi pasaka”

6 balandžio @ 18:00 - 19:30

Balondė 6 d. 18 val. Telšiū kultūras cėntros.

Austieja ir grupė ,,To esi pasaka”.

,,Nu dūšės kvėito atētė ė karto pasektė Pasaka api gīvenėma. Juk kartās anuos tēp rēk…“

Austieja – muzikos ir poezijos kūrėja, kurios išskirtinis bruožas – žemaičių kalba atliekamos dainos, persipynusios su subtiliais muzikos ir gamtos elementais. Gegužės 11 dieną kartu su grupe surengs pavasarinį koncertą Kauno filharmonijoje „To esi pasaka“. Kiekvienas pasirodymas scenoje, anot menininkės, yra „tarytum pokalbis su Žmogumi, jo savyje ieškant. Minčių gaudyklė – čia ir dabar. Kalbėjimasis, klausymasis, išgirdimo galia. Nuo širdies link širdies einant. Tai kvietimas kartu pasekti pasaką apie Gyvenimą.“

Kūrėja publiką panardina į švelnumo, grožio jausmą. Jį suteikia žemaičių kalba, žodis po žodžio pindama išraiškingų balsių tėkmę, dainininkės balsas, kuris kartais čiurlena itin aukštai bei tyrai, kartais prislopsta tarsi lapų šlamesys miške, ir netikėta dainų poezija. Kartu su Austieja scenoje groja Deividas Pileckas (fortepijonas), Tadas Petkevičius-Grajauskas (gitara) ir Robertas Tamošiūnas (perkusija). Tai talentingų, profesionalių muzikantų komanda, jie geba intuityviai jausti muziką.

Koncerte skambės vienas žinomiausių kūrinių „Žiaurē graži žėima“ ir kitos, ne mažiau kalbančios dainos – „Opė“, „Vuorā“, „Slėiks“, „100piu“. Kiekviena daina – kvietimas ką nors įvertinti, atrasti, stipriau mylėti, ir svarbiausia – nepamiršti savos kalbos, namų, tėvynės.

„Ši daina man yra vilties šauklė, žiburys juodoje naktyje, kai nematai, kur eiti. Giliai kvėpuojanti meilė, kurios rankose nešamas sunkiai pakeliamas pasaulio svoris. Iš šio svorio ši daina gimė, iš nakties į viltį traukdama“, – kūrinį „Žiaurē graži žėima“ pristato autorė.

Austieja yra savo dainų autorė, solistė, pritaria smuiku ir fortepijonu. Tiek gyvenime, tiek muzikoje menininkė bendrauja tik žemaičių kalba, ja jai geriau išreikšti jausmus bei mintis. Žemaičių kalba Lietuvoje kalba apie 100 tūkstančių žmonių.

 

Bilietus galite įsigyti čia: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/austieja-ir-grupe-to-esi-pasaka-420078/

Informacija

Data:
6 balandžio
Laikas:
18:00 - 19:30
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
, , ,
🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag