Skip links

VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ANSAMBLIS ,,ČIUČIURUKS“

Folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks“ kolektyvo vadovė Rita Videikaitė – Macijauskienė kartu su vaikais puoselėja autentišką žemaičių krašto muziką, dainas, šokius bei pasakojamąją tautosaką, parengė įvairių teminių programų, repertuaras nuolat atnaujinamas. Vadovė R. Videikaitė – Macijauskienė ne kartą apdovanota LR kultūros ministro padėkos raštais už etninės kultūros propagavimą ir skleidimą. 2009 m. jai įteikta LR Kultūros ministerijos premiją už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus.

Ansamblio dalyviai – vaikai ir jaunimas, 4 – 19 metų. Ansamblyje vaikai sistemingai mokosi dainuoti, groti, šokti ir dalyvauja tradicijų bei papročių perimamumo procese. Kolektyvas nuolat kviečiamas dalyvauti ir pristatyti Žemaitijos regiono vaikų folklorą šalies festivaliuose: ,,Baltica“, ,,Skamba skamba kankliai“, ,,Saulytė“, Lietuvos bei moksleivių dainų švenčių folkloro dienos programose ir kt. ,,Čiučiuruks“ dalyviai yra nuolatiniai Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ bei Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ dalyvis bei laureatas.

Ansamblis reprezentuoja lietuvių liaudies kūrybą užsienyje: vaikų ir jaunimo folkloro festivaliuose Suomijoje, tris kartus – Prancūzijoje, du kartus Turkijoje ir Lenkijoje, Čekijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Estijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Meksikoje, Rusijoje, Sardinijoje, Sicilijoje, Taivane, Indijoje, Serbijoje, Belgijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje ir pasaulio vaikų folkloro festivalyje Slovakijoje.

Telšiuose nuo 1996 metų inicijuoja Tarptautinį vaikų ir jaunimo folkloro festivalį ,,Aš pasiejau vėina popā“, kuriame dalyvauja įvairių šalies regionų ir užsienio vaikų folkloro ansambliai. Užsienio folkloro ekspertai itin vertina kolektyvo autentiškumą. 1996 m. išleido garsajuostę, o 2004, 2009, 2019 m. – kompaktines plokšteles. 1999 m. ,,Čiučiuruks“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvos vaikų folkloro ansambliu ir pelnė ,,Aukso paukštės“ apdovanojimą. Ansambliui suteikta aukščiausia mėgėjų meno kolektyvų I kategorija.

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag