Skip links

FOLKLORO ANSAMBLIS „SPIGĖNS“

Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ įkurtas 2005 m. lapkričio mėnesį ir 16 metų jam vadovauja Diana Bomblauskienė. Šiuo metu kolektyve muzikuoja apie 15 žmonių – trijų kartų atstovai. Folkloro ansamblio „Spigėns“ nariai – aktyvūs XIX a. Žemaičių folkloro puoselėtojai. Žemaitškai spigis – gyvas, judrus žmogus – tai viena iš ansamblio pavadinimo prasmių; kita – Spiginas – tai sala Biržulio ežere (Telšių r.). Šioje saloje rastas akmens amžiaus kapinynas – tokie kapinynai retai aptinkami visoje Europoje.

„Spigėns“ – aktyvus Lietuvos ir Telšių miesto kultūrinio gyvenimo dalyvis. Įvairiomis progomis koncertuoja miesto ir rajono gyventojams, svečiams iš Lietuvos ir užsienio. Su įvairiomis programomis dalyvauja Lietuvos dainų šventėse, įvairių miestų šventėse ir folkloro festivaliuose, jaunimui skirtoje edukacinėje veikloje, organizavo tradicinių šokių akciją Telšiuose „Visa Lietuva šoka“. Folkloro ansamblio ,,Spigėns“ yra naktišokių Telšiuose organizatoriai ir dalyviai. Kolektyvas turi parengęs romansų programą, įrašytas romansų CD, kurį galima išgirsti „Spigėns“ svetainėje.

Daug metų dalyvavo Lietuvos televizijos laidoje „Duokim garo“ ir pelnė keliones į Briuselį, Strasbūrą. Nuo 2012 m. kiekvienais metais vyksta į tradicinę Užgavėnių šventę Rumšiškėse. 2016 m. Alytuje, Lietuvos kalbos instituto organizuotose varžytuvėse, skirtose Tarmių metams, ansamblio „Spigėns“ komanda tapo nugalėtoja. Šitas renginys ypatingas pažintimi su Sakartvelo technikos universiteto lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovu prof. Vidu Kavaliausku. Žemaičių folkloras pristatytas Batumyje vykusiame folkloro ir sakralinės muzikos festivalyje, kituose Sakartvelo festivaliuose. Tbilisyje, Lietuvos ambasados kvietimu, su lietuvių bendruomene švęstos Joninės pagal senąsias tradicijas. Koncertuota folkloro ir turizmo festivalyje Turkijoje. Žemaitija atstovauta Austrijoje, Vokietijoje.

„Spigėns“ „vizitinė kortelė“ – smagumas, nuoširdumas, paprastumas. Savo kasdieniu tradicijų puoselėjimu folkloro ansamblio „Spigėns“ nariai nori pasiekti kuo daugiau žmonių, skatinti bendravimą ir gyvenimą su daina, šokiu, muzika.

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag