Skip links

DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „MASTIS“

Telšių Kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Mastis“ – įsteigtas 1953 m. ir yra vienas ilgiausiai gyvuojančių mėgėjų meno kolektyvų Telšių apskrityje. Dainų ir šokių ansamblio „Mastis“ įkūrėjai ir buvę vadovai – Kostas Dobrovolskis, Irena Dylevičienė, Irena Nakienė, Zenonas Burba, Robertas Surblys, Visvaldas Latonas, Algis Arlauskas, Vacys Juška, Romualdas Eitkevičius, Zina Šimkuvienė, Vilija Opulskytė. Šiuo metu kolektyvo meno vadovė yra Ernesta Dargužienė, šokių grupės vadovė Rimantė Laurinavičienė, kapelos vadovas Linas Ulkštinas.

Ansamblyje – virš 60 skirtingo amžiaus, įvairių profesijų žmonių, moksleivių. Dainų ir šokių ansamblio „Mastis” misija – dainų, muzikos ir šokio sinteze puoselėti ir skleisti lietuvių tautinio meno kultūrą, pasididžiavimą savo Tėvynės kultūros paveldu, liaudies tradicijomis.

Kolektyvas nuo įsikūrimo pradžios dalyvavo visose Respublikinėse, apskrities ir rajono dainų šventėse. Per ilgą kūrybinį kelią koncertavo, dalyvavo įvairiuose festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet apkeliavo ir daugelį užsienio šalių, kuriose paliko ryškią lietuvių tautinės kultūros dalelę. 2012 m. kolektyvo vadovai paruošė „Masčio“ ansamblį ir Telšių miesto žmonėms padovanojo įsimintiną koncertą Masčio ežero pakrantėje – teatralizuotą ansamblio vakarą „Veselnas linksmybės“. 2013 m. dalyvavo dainų ir šokių ansamblių šventėje Švenčionyse, 2014 m. – Lietuvos dainų šventėje „Čia – mano namai“.

2016 m. „Masčio“ šokėjai dalyvavo projekto „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ šokių savaitgalio renginyje „Šok’as Žemaitijos sostinėje“; 2016-11-19 Utenos arenoje, drauge su kitais Lietuvos dainų ir šokių ansambliais, „Mastis“ parengė numatytą repertuarą ir parodė būsimos – 2018 metų Lietuvos Šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos…“ spalvingą ansamblių vakaro programą.

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag