Skip links

Kūrybinės dirbtuvės Telšių jaunimui „Out of the Box“

Spalio pabaigoje Telšiuose įvyko antrosios kūrybinės dirbtuvės jaunimui „Out of the Box“. Geriausi pasaulio ir Lietuvos kūrėjai dviejų dienų intensyviose dirbtuvėse jaunuoliams suteikė praktinių ir teorinių žinių, kaip atrasti save per meną, muziką, kaip išlaisvinti kūrybiškumą.

Praėjusiais metais pirmą kartą įvykusios kūrybinės dirbtuvės „Out of the Box“ šiemet išplėtė veiklas į dviejų dienų intensyvias dirbtuves. Šiemet veiklos Telšių kultūros centre spalio 27–28 d. suvienijo 30 vietos moksleivių (15–17 m. amžiaus).

Su jaunuoliais savo žiniomis dalinosi geriausias pasaulyje vokalinės perkusijos duetas („Grand Beatbox Battle 2021: World League“ nugalėtojai) iš Belgijos „Middle School“. Supernova ir FootboxG sceniniais slapyvardžiais pasivadinęs duetas pademonstravo vokalinės perkusijos pradmenis, atlikimo techniką, mikrofono valdymą.

Taip pat su jaunuoliais dirbo geriausi kūrėjai Lietuvoje. Raminta Naujanytė, geriau žinoma kaip Bjelle, – kompozitorė, dainų atlikėja ir kūrėja, lektorė, radijo ir televizijos laidų vedėja. Marius Pinigis – laisvai samdomas šiuolaikinio šokio šokėjas, choreografas, pedagogas, kuriantis ir dalyvaujantis įvairiuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, apdovanotas Metų šokėjo, Fortūnos apdovanojimais. Rimanta Vaičekonytė – gerai žinoma „Forumo teatro“ metodikos pradininkė Lietuvoje. Ir kiti savo srities profesionalai.

Intensyvios dviejų dienų dirbtuvės baigėsi Telšių Žemaitės teatro scenoje, kur visai miesto bendruomenei savo pasirodymą atliko „Middle School“ atlikėjai, bet ir taip pat į sceną lipo drąsiausi kūrybinių dirbtuvių dalyviai. Jaunuoliai kartu su profesionaliais atlikėjais pademonstravo, ko išmoko dirbtuvėse.

„Pakvietėme vienus geriausių atlikėjų, psichologų, meno edukatorių Lietuvoje, kad jie padėtų kūrybinių dirbtuvių dalyviams atskleisti savo kūrybinį potencialą. Bet vienas iš svarbiausių mūsų tikslų, suteikti jaunuoliams galimybę užlipti ant scenos su geriausiais pasaulyje atlikėjais. Džiaugiamės, kad Telšių bendruomenė mus svetingai priėmė ir tikimės, kad galėsime grįžti kitais metais“, – sako vienas iš organizatorių, VšĮ „Nu žinai“ direktorius Domas Dieliautas.

Projektą „Out of the Box: kūrybinės dirbtuvės jaunimui 2“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Telšių rajono savivaldybė.

Partneriai ir draugai: Telšių kultūros centras, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija, Telšių Žemaitės gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija, UAB Varlė / Varlė.LT, Garsas LT, Lithuanian Beatbox Family, Telšių menų inkubatorius, Telšių jaunimo centras, Telšių regioninis profesinio rengimo centras, Bohema – svečių namai, spa, restoranas, Restoranas „Senoji Kvorta“, „Telšių žinios“.

Edvardo Tamošiūno nuotraukos ir video.

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag