Skip links

Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos minėjimas Telšiuose

Minėdami šią dieną kasmet prisimename 1991-ųjų metų sausio įvykius: masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungos karinės agresijos bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Prisimename ir pagerbiame tuos, kurie gynė savo ir mūsų visų Laisvę ir už tai paaukojo patį brangiausią turtą – savo gyvybes. Kaip ir kasmet, Telšių Nepriklausomybės aikštėje degė atminimo laužai, skambėjo Laisvai Lietuvai skirtos dainos.
Minėjimo metu dainavo Telšių kultūros centro folkloro ansamblio „Spigėns“ vadovė Diana Bomblauskienė ir vokalistė Nijolė Giedraitienė. Tautišką giesmę giedojo visi susirinkusieji kartu su Telšių kultūros centro vaikų choru (vadovė Laima Petrulaitienė). Telšių kultūros centro vokalistė Indrė Jucytė dovanojo dainas: „Laisvė“, „Raudoni vakarai“.
Laisvės gynėjų dienos minėjime kalbėjo Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, Telšių „Džiugo“ gimnazijos istorijos mokytojas Romaldas Kazakaitis, prisiminimais iš lemtingosios 1991-ųjų sausio 13-osios dalinosi VDA galerijos dėstytojas doc. Tomas Vaičaitis.
Tylos minute pagerbti visi 14 žuvusiųjų už mūsų Laisvę: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus. O padėka ir pagarba išreikšti kiekvienam žuvusiajam atnešta uždegta žvakute prie paminklo „Žemaičių apygardos partizanams ir Laisvės kovoms atminti“. Atminimo žvakutes atnešė Telšių rajono įstaigų bei organizacijų atstovai. Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.
Po minėjimo visi buvo pakviesti i Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos Laisvės gynėjus.
Branginkime iškovotą laisvę, mokinkime ateities kartas apie laisvės troškimą, vieningumą ir pilietinę atsakomybę. Tad nepamiršdami aukų švęskime savo vienybę ir gerbkime nepriklausomybę.

Telšių kultūros centro informacija

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag