Skip links

Kino filmas „SENIS PRIE JŪROS“

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kino filmas „SENIS PRIE JŪROS“

2022 30 rugsėjo @ 17:00

🌊 Rugsėjo 30 dieną, 17.00 val., Telšių kultūros centro salėje filmas „SENIS PRIE JŪROS“, po kurio bus galimybė pabendrauti su filmo režisieriumi ir prodiuseriu Vytautu V. Landsbergiu.
 
🌊 Apie filmą:
“2022 metų spalio 18-ą dieną profesoriui Vytautui Landsbergiui sukanka 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą. Filmas „Senis prie jūros“ – tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.
Tačiau filmas ne apie praeitį ar kažkada nutikusias politines sėkmes bei nesėkmes, o apie dabartį. Brandaus, valingo, pasiutusiai užsispyrusio žmogaus portretas, nepalaužiamo, skaidraus ir aiškaus mąstymo netgi senatvės laikotarpyje. Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.
Filme pamatysime ir kitokį, viešai publikai nematomą „naminį“ Vytautą Landsbergį – vis labiau rimstantį, filosofiškai apibendrinantį bendražmogiškuosius patirties dalykus, prisimenantį išėjusius amžinybėn artimuosius, ypač mamą ir žmoną Gražiną, eiliuojantį, verčiantį Rabindranatą Tagorę, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.”
Filmo partneris – Laisvės TV.

Informacija

Data:
2022 30 rugsėjo
Laikas:
17:00
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
, ,

Vieta

Telšių kultūros centro salėje
🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag