Skip links

Kalėdinis Žemynos grupės kanklių koncertas

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kalėdinis Žemynos grupės kanklių koncertas

2022 10 gruodžio @ 15:00 - 17:00

KALĖDINIS ŽEMYNOS KANKLIŲ GRUPĖS KONCERTAS TELŠIUOSE

Gruodžio 10 d., Advento metą, Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejus kviečia susiburti Žemynos kanklių grupės koncerte, kuris įvyks Telšių kultūros centre. Tai užbaigiamasis projekto „Ar lengva būti pirmiems? Telšių XX a.pr. kultūrinis sąjūdis“ renginys, simboliškai pratęsiantis Šv. Kalėdų laukimo šventę.

Kaip sako pati Žemyna, paprastučių devynstygių kanklių muzikos skambesys jai – sielos atgaiva, tarsi šaltinio vanduo per sausrą. Pasak jos, šis instrumentas neatsiskleidžia vien pritariant dainoms ar skambinant šokiams, jis vertas kur kas daugiau. Minkštas, švelnus skambesys, galimybės keisti stygų derinimą, įvaldyti įvairias technines skambinimo galimybes – visa tai Žemynos buvo išnaudota kuriant savitą muziką, kilusią iš liaudies dainų, folkloro sąjūdžio laikais vykusių „muzikinių mainų“ tarp mums artimų tautų ir noro iškelti tradicines kankles į aukštumas taip, kad ne tik mes patys, bet ir pasaulis jas išgirstų ir įvertintų kaip mūsų visų turtą.

Visa Žemynos veikla, įkvėpta jos tėvų, tradicinės Lietuvos kultūros puoselėtojų, skirta tradicinėms lietuviškoms kanklėms, vienam iš seniausių lietuvių etninių instrumentų, siekiant sugrąžinti jas į šiuolaikinę sceną. Sukūrusi savitą skambinimo stilių ir naują repertuarą šiam minimalistiniam instrumentui, Žemyna sulaukė dėmesio iš įvairių sričių menininkų – kino, teatro, profesionalios muzikos kūrėjų, muzikantų iš įvairių pasaulio vietų.

Žemynos kanklių grupė susibūrė 2020 m. pavasarį. Tai ne ansamblis, o atvira Žemynos mokinių, bendraminčių grupė, grojanti Žemynos kūrinius tradicinėms kanklėms savitu jos sukurtu skambinimo stiliumi, taip pat atliekanti jos sukurtas dainas. Pagrindinės narės yra Vilma Repečkė, Dalia Šukienė, Aušra Trapulionytė-Butkauskienė, Violeta Dabrilienė. Grupės tikslas – skleisti bendruomeninio muzikavimo tradicinėmis kanklėmis kultūrą.

Koncerte išgirsite kūrinių iš naujausio, jau ketvirtojo Žemynos albumo „Dešimtstygės kanklės – 22 kompozicijos“. Užburiantis kanklių skambesys ne tik nukels į praeitį, bet ir padės pajusti akimirkos darną, suteiks galimybę pabūti su savimi.

Informacija

Data:
2022 10 gruodžio
Laikas:
15:00 - 17:00
Renginys kategorija:
Renginys žymos:
, , , , , , , , ,

Vieta

Telšių kultūros centro salėje
🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag