Skip links

Pasaulinės kultūros dienos minėjimas Telšiuose

Balandžio 15 dieną Telšių kultūros centras tradiciškai atvėrė savo duris ne tik kultūros mylėtojams, bet ir visiems, norintiems šią dieną pabūti bendrystėje. Ši diena, skirta Pasaulinei kultūros dienai, buvo paminėta neįprastu būdu – pasibuvimo, šilumos ir kavos aromato aplinkoje, su šūkiu „Kultūra kaip kava – šildo“.

Susirinkusius sveikino Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė, kuri viso Telšių kultūros centro kolektyvo vardu nuoširdžiai linkėjo visiems puikaus laiko šventės metu. „Tai puiki proga pasidalinti šiluma ir energija su visais, kurie kasdien skiria savo gyvenimą kultūrai. Ačiū, kad esate kartu šiandien”, – su šypsena sakė A. Gintalienė.

Taip pat sveikinimo žodžius ir kvietimą į vakaro renginį Telšių kultūros centre tarė Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus. Gitaristas Marius Būda sukūrė ypatingą, šiltą atmosferą, kuri puikiai tiko šiai šventei.

Renginį lydėjo linksma ir jauki nuotaika.

Šventinį vakarą visi kultūros ir meno darbuotojai bei miesto gyventojai buvo pakviesti į šventinį renginį, kurio metu buvo pagerbti rajono kultūros ir meno darbuotojai, jiems įteiktos premijos, padėkos raštai.

Telšių rajono kultūros ir meno kūrėjų premijos skiriamos asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar paskutinių dvejų metų pasiekimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kitose srityse. Šiemet šia premija apdovanoti du rajono kultūrai nusipelnę asmenys – Telšių Žemaitės dramos teatro režisierius Badri Tserediani ir istorikas, visuomenininkas, pedagogas ir švietėjas Povilas Šverebas. Nominantams įteiktos 1 000 Eur vertės premijos.

Taip pat kultūros ir meno darbuotojams įteiktos Telšių rajono savivaldybės mero Tomo Katkaus tvirtos žemaitiškos padėkos. Šios padėkos simbolizuoja bendruomenės dėkingumą už neįkainojamą indėlį į miesto kultūrinį gyvenimą, padėkos įteiktos: Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Telšių filialo vedėjai Almai Jankauskienei, Telšių kultūros centro dailininkei-scenografei Aušrai Misiūrienei, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojui docentui, skulptoriui Mindaugui Šimkevičiui, Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialo bibliotekininkei, Telšių rajono savivaldybės Luokės kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorei Vilijai Jocienei bei Telšių rajono savivaldybės Žemaitės dramos teatro ir Telšių kultūros centro choreografei Inai Levickienei.

Šventės kulminacija tapo atlikėjo Tomo Legend koncertas „Love Stories in Rock“.

Pasaulinės kultūros dienos minėjimas Telšiuose atskleidė kultūros svarbą ir vertę mūsų bendruomenėje bei pabrėžė kūrybinio darbo ir įnašo į kultūrinį paveldą reikšmę.

Telšių kultūros centro informacija

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag