Skip links

TREMTINIŲ IR POLITINIŲ KALINIŲ MIŠRUS CHORAS „TREMTIES AIDAI“

Choras „Tremties aidai“ 1989 m. pradėjo savo veiklą. 2005-2009 metais chorui vadovavo Alfridas Bulkauskas, o nuo 2009 metų Telšių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišriam chorui „Tremties aidai“ vadovauja Milda Ulkštinaitė. Šiuo metu chore dainuoja 35 choristai.

Kasmet choras dalyvauja Ariogaloje, Dubysos slėnyje, vykstančiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių, Laisvės gynėjų sąskrydyje ,,Su Lietuva širdy“, kas antri metai vykstančiose Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių chorų dainų šventėse ,,Leiskit į Tėvynę“. 2010 metais Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventėje Telšiuose, 2012 m. Ukmergėje, 2014 m. – Kėdainiuose. 2014 m. choras dalyvavo respublikinėje dainų šventėje, o 2016 m. ir 2018 m. respublikinėje senjorų dainų ir šokių šventėje, vykusioje Vilniuje.

Mišrus choras dalyvauja visose Telšių rajono dainų ir šokių šventėse ,,Septynių kalvų giesmė“ bei Telšių krašto dainų šventėse „Žemaitija – garsių žemaičių žemė“, o 2015-2016 m. ,,Tremties aidai“ dalyvavo respublikinėje pagyvenusių žmonių šventėje „Bočių rodos“ (Telšiuose). Visose Lietuvai svarbiose atminimo dienose – Sausio 13-oji, Vasario 16-oji. Kasmet dalyvauja Rainių tragedijos paminėjimuose ir Kęstaičiuose (Telšių r.), buvusios bažnyčios vietoje, vykstančiame bažnyčios gynimo paminėjime.

Choro ,,Tremties aidai“ iniciatyva jau 20 metų Telšių Žemaitės dramos teatre rengiamas advento koncertas ,,Dievo dovana“, kuriame, be telšiškių, dalyvauja ir svečių kolektyvai. 2014 m. Telšių kultūros centro mišrus choras ,,Tremties aidai“ atšventė kūrybinės veiklos 25-metį, 2019 m. – 30-ies metų jubiliejų. Kasmet retėja buvusių tremtinių gretos, bet choras kviečia visus, norinčius daina džiaugtis ir giesme melstis už Dievo dovaną – Lietuvą.

🍪 Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų žiniatinklio patirtį.
Explore
Drag